NoNameLuxury 

Nowoczesne Domy

Nowoczesne domy, projekty będące symbolem funkcjonalności i wyboru tego, co niezbędne. Te dwie cechy są charakterystyczne dla nowoczesnego stylu, który preferuje minimalizm i proste linie. Zarówno wyposażenie, jak i architektura tych domów stawiają na linearność kosztem ekstrawagancji klasycznych domów oraz mebli w stylu shabby chic czy vintage. Jeśli chodzi o wymarzony dom, to w myślach maluje się wiele obrazów: od wiejskiego domu otoczonego zielenią, przez willę z widokiem na morze, po mega penthouse z widokiem na miasto. Wśród wymarzonych domów niewątpliwie wyróżniają się domy nowoczesne. Ale co dokładnie oznacza pojęcie „nowoczesny dom”? Przyjrzyjmy się zatem szczegółom.


Nowoczesne domy to idealne połączenie piękna i funkcjonalności. Nowoczesny dom poprawia jakość życie, dostosowuje się do jego szybkiego tempa, upraszcza codzienność, jest idealny do zamieszkania, charakteryzuje się wysoką klasą energetyczną, posiada różnorodny design i jest przyjazny dla środowiska. W rzeczywistości nie wystarczy minimalne wyposażenie, aby dom zaliczał się do kategorii nowoczesnych domów, lecz musi on spełniać wszystkie wymienione powyżej kryteria. Ponadto należy wziąć pod uwagę elementy zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, od materiałów budowlanych, przez wyposażenie, po obszar zewnętrzny (jeśli występuje). Wszystko to przyczynia się do stworzenia nowoczesnego domu.

 Jednym z najnowszych trendów w zakresie nowoczesnych domów są nowoczesne domy pasywne. Są to rozwiązania przemyślane i zaprojektowane z myślą o efektywnym wykorzystaniu energii, zapobieganiu rozpraszaniu ciepła zimą, a także utrzymywaniu chłodnego otoczenia latem. Przychodzą nam na myśl domy z izolacją termiczną. Nowoczesne domy pasywne mogą posiadać panele słoneczne oraz inne systemy produkcji energii elektrycznej, które nie zanieczyszczają środowiska. Nowoczesny dom nie zapomina też o środowisku, co więcej, stawia je na pierwszym miejscu.Nowoczesne domy to idealne połączenie piękna i funkcjonalności. Nowoczesny dom poprawia jakość życie, dostosowuje się do jego szybkiego tempa, upraszcza codzienność, jest idealny do zamieszkania, charakteryzuje się wysoką klasą energetyczną, posiada różnorodny design i jest przyjazny dla środowiska.

Wnętrza nowoczesnych domów odzwierciedlają najnowsze trendy w zakresie designu, opierając się na wyborach niezwykle prostych, ale jednocześnie istotnych. Ogólnie rzecz biorąc, środowiska open space wyróżniają się dużą płynnością przestrzeni. W szczególności w strefie dziennej nie są ograniczone ścianami, a raczej pojedynczymi elementami wyposażenia: wyspa, sofa, nowocześnie wyposażona ściana itp. Najbardziej aktualne rozwiązanie to część dzienna z kuchnią i salonem z wyspą, która pełni rolę przegrody.

Hasłem przewodnim we wnętrzu nowoczesnego domu jest linearność. Innowacyjne materiały łączone są z naturalnymi, wyklucza się natomiast przesyt, a ład i harmonia to elementy kluczowe. Jasne, funkcjonalne, uporządkowane przestrzenie, w których wszystko jest świadomie skatalogowane i rozmieszczone. Wszystko to, ponieważ w nowoczesnym domu nie ma miejsca na bałagan, nie ma czasu na szukanie rzeczy: wszystko jest w idealnym porządku. I tak w nowoczesnym domu znajdziemy kamień, drewno, szkło i materiały techniczne, znajdziemy przestrzeń, w której króluje naturalne światło.

Znajdziemy tu sprzęt AGD charakteryzujący się bardzo wysoką klasą energetyczną A+++, ogrzewanie podłogowe, panele energetyczne oraz inną automatykę domową służącą poprawie codziennego życia. W nowoczesnym domu będą za to ściany puste lub z bardzo małą ilością elementów (duży zegar lub gigantyczny nadruk). Jeśli chodzi o kolorystykę nowoczesnego domu, to najlepiej jest postawić na proste kombinacje kolorystyczne. Podsumowując, kluczowe elementy wnętrz nowoczesnego domu to:

• Brak ścianek działowych, zwłaszcza w części dziennej
• Światło naturalne
• Linearność
• Efektywność energetyczna
• Prostota kształtów i kolorów
• Naturalne i techniczne materiały
• Zobacz także: Rzeźby i umeblowanie, aby nadać wyposażeniu wyjątkowości

Nowoczesne domy: część zewnętrzna

W budowie nowoczesnego domu konieczne jest stworzenie idealnego połączenia części wewnętrznej i zewnętrznej, wybierając naturalne elementy. W przypadku zewnętrznego wyglądu nowoczesnego domu, podobnie zresztą jak wewnątrz, dobrze jest postawić na linearność i porządek. Ogród i ogródek warzywny utrzymane w idealnym stanie, ze schematycznym podziałem obszarów. Wybierajcie rośliny i kwiaty, które pełnią funkcję estetyczną, ale posiadają też inne właściwości (np. odstraszają insekty). Stwórzcie kącik z ziołami lub zdecydujcie się na ogród sensoryczny. A może po prostu sprawdzi się najzwyklejszy trawnik.

Wybór nowoczesnego domu podyktowany jest potrzebami współczesnego życia: nie chodzi tylko o estetykę i wspaniały efekt wizualny, jaki wywierają, ale przede wszystkim o funkcjonalność, jaką oferują.

• Optymalizacja przestrzeni

• technologia

• funkcjonalność

• wykorzystane materiały

• światła i kolory

Wszystko to ma na celu poprawę naszego codziennego życia, abyśmy w rezultacie mogli jak najlepiej cieszyć się naszym domem, ciesząc się w pełni chwilami, które w nim spędzamy. To jest właśnie prawdziwy cel nowoczesnego domu: spełniać nasze potrzeby i dostosowywać się do nich, abyśmy mogli żyć lepiej.

Kiedy mówimy o idealnej aranżacji nowoczesnych domów, od razu nawiązujemy do stylu nowoczesnego, takiego jak minimalizm czy styl industrialny. W rzeczywistości wyposażenie naszych domów to coś, co musi odzwierciedlać nasz gust i charakter, a nie tylko istotę naszego nowoczesnego domu. Oczywiście, jeśli zewnętrzna część wybranego domu jest szczególnie schematyczna i uporządkowana, aranżacja powinna odpowiadać liniom dyktowanym przez wygląd zewnętrzny. 

Jeśli natomiast możemy sobie pozwolić na urządzanie naszego nowoczesnego domu, głównym elementem, którego nigdy nie należy lekceważyć, jest funkcjonalność.

Nie powinniśmy jednak przesadzać, zwłaszcza jeśli chodzi o kolory oraz zestawienie mebli, czy dodatki wyposażenia. 

Jeśli zdecydujemy się na odważniejszy krok, to po prostu należy zacząć od prostego pomysłu na aranżację (np. minimalizm, styl industrialny itp.), a następnie scharakteryzować ją odzwierciedlając naszą osobowość. Na przykład wybierając antyczny, drewniany stół, zabytkową szafkę lub wyjątkowe i wyrafinowane lampy. Inne pomysły, które są coraz częściej wykorzystywane podczas urządzania nowoczesnych domów, to ton sur ton, total black czy total white. To śmiałe wybory, które nadadzą charakter całemu otoczeniu Waszego nowoczesnego domu.

W razie pytań lub wyceny, zadźwoń pod numer +48797502125 lub napisz na adres [email protected]

SPAIN
Konfusion
Santa Eulalia del Rio
07840 Santa Eularia des Riu, Balearic Island
+34 971319660


ITALY
Studio Melgrati

Alessandro de Stefano

Viale D. Hambury 3
17021 Alassio ( SV )

Tel. +39 0182644557

U.S.A.
NoNameLuxury
227   9th Street Suite 2 MIAMI BEACH 33139
Tel.+1 (786) 5187-444
Tel.+1 (786) 501-4368