NoName Luxury Baseny


Budowa basenu w każdym ogrodzie czy zakątku ogrodu sprawia, że przechodzi on prawdziwą metamorfozę. Końcowy efekt estetyczny będzie niezwykły i w większości przypadków zadziwi samego klienta.
Kiedy myślimy o budowie basenu, zazwyczaj wyobrażamy sobie prace, które porównywalne są z budową lub remontem nieruchomości ze wszystkimi zaletami i wynikającymi z tego wadami.
W rzeczywistości polegając na marce NoName Luxury, z jej wiedzą i doświadczeniem, budowa basenu będzie szybka, niezwykle prosta i mało inwazyjna.
NoNameLuxury śledzi i wykonuje wszystkie niezbędne czynności zgodnie z normami, zatrudniając wykwalifikowany personel i starając się jak najbardziej ograniczyć wszelkie niedogodności dla klienta.W razie pytań lub wyceny, zadźwoń pod numer +48797502125 lub napisz na adres [email protected].

OGLĘDZINY

W przypadku budowy basenu podziemnego zawsze konieczne jest uzyskanie uprzednich zezwoleń urzędowych oraz wyraźnej zgody gminy, zgodnie z technicznymi normami budowlanymi. Po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, przeprowadzane są oględziny w celu wyznaczenia dokładnego położenia basenu wskazanego w projekcie. Po zatwierdzeniu dokumentacji administracyjnej, NNLuxury, wraz z wewnętrznym biurem technicznym, sporządza konkretny projekt wykonawczy pod budowę basenu, w którym wskazane są: wymiary wykopu, ingerencja w instalacje, odległości od elementów krytycznych (granice itp.), wysokości w odniesieniu do punktów i/lub wysokości odniesienia, położenie przyłączy elektrycznych i hydraulicznych, położenie rur instalacji technicznej. Projekt zatem bardzo różni się od tego wymaganego w zezwoleniu, który uwzględnia wymiary i pozycję basenu. Po wyznaczeniu usytuowania basenu, należy przygotować się do realizacji pierwszego kroku budowy, czyli wykopu.

Aby precyzyjnie wskazać operatorowi kierującemu koparką, limity działania wskazane w projekcie wykonawczym, należy w sposób widoczny określić teren do wykopu.


FUNDAMENT

Po wykonaniu wykopu o odpowiedniej wielkości, z odpowiednią głębokością dobraną według potrzeb klienta, kolejnym krokiem w budowie basenu jest realizacja fundamentu. Proces budowy podłoża jest taki sam dla każdego rodzaju basenu. Fundamento basenu wykonany jest z żelbetonu. Po wykonaniu projektu wykonawczego, pracownicy układają wewnątrz wykopu metalowe siatki niezbędne do zapewnienia szczelności konstrukcyjnej zbiornika, montują odpływy denne basenowe oraz pionowe pręty szalunkowe do przygotowania wylewki betonowej. Gdy zbrojenie na dnie jest gotowe, za pomocą betoniarki lub betonomieszarki wylewa się beton (w sytuacjach utrudnionego dostępu beton będzie mieszany przenośnymi betoniarkami bezpośrednio na placu budowy). Po zakończeniu odlewa, podłoże jest już prawie gotowe, wystarczy jedynie poczekać, aż się utwardzi. 


OBWÓD

Gdy beton podstawy utwardzi się, będzie można przystąpić do budowy ścian, a tym samym obwodu basenu. Technika konstrukcyjna wykonania obwodu ze wzmocnionego żelbetonu pozwala na przerwanie naturalnej wymiany ciepła między gruntem a wodą i gwarantuje znacznie cieplejszą wodę basenową, przy jednoczesnym zachowaniu efektu konstrukcyjnego charakterystycznego dla tradycyjnego żelbetonu, który z energetycznego punktu widzenia postrzegany jest jednak jako ewolucja. Podczas wykonywania podstawy pręty pionowe zostały wstępnie ustawione w położeniu odpowiadającym punktom wsunięcia szalunku, tworząc w ten sposób pionowe zbrojenie ścian o stałym rozstawie prętów. Łącząc ze sobą różne rzędy szalunków, uzyskuje się ścianę o pożądanej głębokości zbiornika.

Po zakończeniu budowy ścian należy wmurować w nie wszystkie elementy ścienne niezbędne do funkcjonowania basenu, tj.: skimmery, otwory wentylacyjne, gniazda do odsysania błota, obudowy, reflektory.

Ostatnim etapem budowy obwodu będzie wylanie betonu wewnątrz szalunku, aby wyrównać formę. Szalunki w rzeczywistości posiadają w środku wgłębienia i zawierają szkielety, więc dzięki odlewowi wykonywanemu z góry, są one stopniowo wypełniane na całej głębokości.


WYGŁADZANIE PODŁOŻA I ŚCIAN BASENU

Idealne wygładzenie dna basenu ma fundamentalne znaczenie, aby uniknąć wyeksponowania niedoskonałości odlewu podłoża, zwłaszcza przy włączonych światłach basenowych.

W celu idealnego wykończenia również ściany basenu zostaną wyrównane
ZASYPKA

Po zakończeniu budowy ścian i odczekaniu, aż się utwardzą, basen można zasypać częścią wykopanej ziemi.

KOLOR

Wybierz spośród różnych kolorów dostępnych w naszej ofercie.

Obejrzyj nasze projekty i skontaktuj się z nami w celu uzyskania wyceny.

Pozostaję do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań.

W razie pytań lub wyceny, zadźwoń pod numer +48797502125 lub napisz na adres [email protected]

SPAIN
Konfusion
, Carratera Ibiza/Santa Eulalia del Rio
07840 Santa Eularia des Riu, Balearic Island
+34 971319660


ITALY

Studio Melgrati
Alessandro de Stefano
Viale D. Hambury 3
17021 Alassio ( SV )
Tel. +39 0182644557

U.S.A.
NoName Luxury 
227   9th Street Suite 2
MIAMI BEACH 33139
Tel.+1 (786) 5187-444
Tel.+1 (786) 501-4368